2017 m. gegužės 31 d., trečiadienis

Kiek kainavo antras šildymo sezonas. Oras - vanduo šildymo kaštai

Ką gi, žiema buvo ilga. Tiksliai pamenu, jog pirmas sniegas iškrito lapkričio 6 dieną. Velykos, kurios balandžio 17 buvo taip pat su sniegu. Paskutinis sniegas - gegužės 9. O mūsų šildymo sezonas prasidėjo spalio 9 dieną ir išjungtas gegužės 6 dieną.

Paduodama temperatūra buvo 28 - 32 laipsniai. Namie buvo palaikoma 18-20 laipsnių temperatūra. Gybenama nuolat - nuo kovo 1 dienos, o kitais mėnesiais - kaip kada - tai visa šeimyna per Kalėdas suvažiuodavom , virėm, kepėm, maudėmės, tai šiaip kas praleisti keleto dienų prie krosnelės, tai svečių savaitgaliais su nakvyne.

Temperatūra kai tik galima buvo, buvo fiksuojama, dažniausiai pirmoje dienos pusėje, neankstyvą rytą. Ir ji svyravo taip:


Na ir šildymo kaštai, kartu su vandens pašildymu čia:

Visas šildymo sezonas su vandens pašildymu kainavo 488 eur. Vandens pašildymą išskaičiavome apie 40 eur, taigi vien šildymas 448 eur / 7 mėn.

Namo kvadratūra - 135 kv.m. Vieno kvadratinio metro šildymas visam sezonui - 3,3 EUR.

Svarbu pažymėti, kad name nėra vidinių durų, ir dėl to:
 • nešildomas sandėliukas įtakojo bandrą temperatūrą
 • nešildoma katilinė taip pat (ten tikrai šaltoka tose patalpose)
 • Tambūre, kur įėjimo durys varstomos, kai bus uždarytas, taip pat matyt pagerintų bendrą situaciją.

Kas maloniai nustebino - langai visiškai nerasojo. Valio :)

21 komentaras:

 1. Atrodo neblogai, bet nuolatos gyvenant 18-20C butu mazokai, su vaikais nori, nenori prasosi ~21C viduj, kad butu. Na 2 laipsniu pakelimas ko gero ~150-200eur dar primestu prie sezono islaidu. Tiesa, o krosnele kurenosi daznai? Malku daug subego?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. taip, mėgstantiems daugiau šilumos norisi kokių 22-23. Krosnelę kūrenom tik malonumui, taigi malkų sunaudojome simboliškai, dėl jaukumo tik. Manau, kad sustačius vidines duris ir atribojus nešildomas patalpas ir patalpas su lauko durimis (tambūras ir katilinė) - būtų kažkiek teigiamo įtakos. Beje, termostatai dar neveikia, tai temperatūros nereguliavome atskirose patalpose.

   Panaikinti
  2. pas mane 28-30C į grindis padavinėja kai už lango būna -20C, tai kambary būna +24C

   Panaikinti
  3. 2-4 laipsniais grįžtamas skirdavosi nuo paduodamo. Žemiau kaip 22 grįžtamo negalėjau laikyti dėl atsitirpinimo. Bet nesenai buvo užsukęs montuotojas, upgradino softą, plokštę, pagal nauja specifikaciją dapylė freono ir sakė grįžtamas dabar galės buti +15 C. Reikia laukt kitų metų ir bus matyt ar gerai atsitirpina. Bet kuo aukštesnis grįžtamas, tuo greičiau jis atsitirpina. Dabar turiu upgradinta siurblį, sakė turėtų būti ir ekonomiškesnis dabar, nes kažkur kažkie hercai sumažinti.

   Panaikinti
 2. nėr ko čia daug skaičiuot ir matuot - geras namas, normalios išlaidos. jūsų atveju dar pakoreguočiau temperatūras kai nebūnate, ir gausit dar geresnį rezultatą. na o kai jau stipriai pabrangs elektra, galėsit daryt rekonstrukciją ir šiltinti papildomai (nemanau kad tai gresia kol turėsim baltarusių pigią atominę elektrą)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Visuomet įdomu palyginimui pamatyti kokių rezultatų kiti statytojai pasiekė. Bet būtų nekorektiška pradėt aiškint daug čia ar mažai gavosi :) Visi mes statydami savo namus tikimės kažkokio rezultato ir jei tik jis pasiektas, reiškia viskas padaryta taip, kaip buvo planuota. Tai ir yra svarbiausia.

   Panaikinti
 3. Idomiai kad tokia auksta kambary... jeigu paduoda 28, tai betonas isilyla kokiu na sakykim 26, tai visas oras kambary kad butu iskart 24...? Pas mane lubos 4 metrai tai manau dar nuo turio priklauso, siaip siltas oras gi visuomet aukstyn eina. Na kai atitversiu nesildomas saltas patalpas durimis ir susistatysiu termostatus, vaizdelis manau pas mane bus tikresnis, tada bus galima diskutuoti ir lyginti. Bet temperaturos nemanau kad noreciau aukstesnes nei 21 kambary :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šiemet dar ventiliacijos neturėjau, tai matyt tai dar itakojo aukštesnę temperatūrą, nelabai buvo kur iškeliaut tai šilumai. šiaip kambario temperatūra skyrėsi pora laipsniu nuo betono temperatūros. Su marškinėliais kimarint gerai, bet dirbt tai jau per karšta :)

   Panaikinti
 4. Mano skaičiai šildantis gamtinėmis dujomis: sausis 50 Eur (dažnai židinį kūrėm), vasaris 60 Eur (židinio beveik nekūrėm), ties kovu nebeskaičiavau :) Išlaidos jau su karštu vandeniu. Viduj 22-23 visada. 143 kv.m. (iš jų nešildome ~10 kvadratų), sienos 20 neoporas, stogas 34-43 cm vatos lambda 0,035, rekupas.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ne, as jokio zidinio ar krosneles silumai nekuriau. Manau visiems lyginimui reiketu lygint vienodus dalykus - mano skaiciai nuo tos dienos ksi ijungau siurbli, tikrai nemazai energijos sueina isildyti pirmakart grindis, visa betono plokste. Mazuose kambariuose buvo zymiai silciau, temperatura irase nurodyta tos svetaines erdves, kuri didele ir auksta ir dali silumos nuvagia nesildomos patalpos be duru. Kazkaip neraciau iraso kad cia pradetu lygintis. Kol kas siurbliu patenkinta del jo patogumo, nes mano pasirinkimas buvo arba granulinis katilas arba oras-vanduo

   Panaikinti
  2. Kaip matau, sildymo sezona baigem tuo paciu metu.
   Gyvenimas name prasidejo nuo Vasario 16d. Temperatura visada palaikoma ~22laipsniai. Nuo balandzio 1d siektiek pakoreguotas Katilo darbo laikas tiek karstam vandeniui tiek sildymui.
   Dujos +elektra
   Vasari 70,54eur
   Kovas 73,75eur
   Balandis 61,24eur
   Geguze 39,73eur

   Kaip suprantu, Sildymas brangiau nei dujomis jums kainuoja tik salciausiais menesiais, kitu metu praktiskai taspats.

   Panaikinti
 5. Paskaičiavau šio Daikino prasmingumą. Na atsipirks ;)
  Per šį sezoną sutaupei beveik 1000€ (vs jei šildytum tik elektra). O jei pridėsi vasarą ir aukštesnę temperatūrą kitą žiemą, tai sutaupoma apie 1500€. Tad išleisti beveik 7000€ atsipirks per 4-5 sezonus.
  Aišku, granulinis atsipirktų greičiau, bet na lygis ne tas ;)
  Dar: tavo siurblys šalčiausią mėnesį naudojo 45% galios. Bet to mėnesio temperatūra apie -10C. Jei -20C nuolat, tai jau ir riba - 100%. Tad 8KW siublys tikrai parinktas gerai. O galvojau kad bus per stiprus. Tiesa, prie -10C jis tik 6KW generuoja. O prie -20C - tik 4KW. Tad reikėtų kokiu šildytuvus įjungti.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Šaunūs rezultatai! Priminkit, grindinis vėsinimas pas jus yra ar ne? Ir paskutinis klausimėlis - kažkokia ventiliacija pas jus yra?

  AtsakytiPanaikinti
 7. O kaip oras vanduo išlaidos geros :)
  Reikės ir man pasiskaičiuoti kas ir kaip prisuko.

  AtsakytiPanaikinti
 8. 169 m2 oras-vanduo Mitsubishi Zubadan siurblys, žiemos metu paros šildymo kaštai ( palaikant pastovią 23'C) vidutiniškai 3,02€. Į tuos pačius kaštus įskaičiuotas ir vandens pašildymas 300 ltr. Vidinių durų tuo metu nebuvo, tik garažas buvo užmaskuotas šiltnamio durimis :)))

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Autorius pašalino šį komentarą.

   Panaikinti
  2. Ne, namas du aukštai. Beto antram aukšte trys skylės stoge-stoglangiai. Energijos sunaudojamas buvo skaičiuojamas su kontroliniu el. energijos skaitikliu, kuris skaičiuoja būtent tik siurbliui atitenkančią energijos dalį. Taip tai iš dalies yra netikslu, nes pasirinktas mokėjimo tarifas "namai -plius" o kontrolinis skaitiklis vienanaris, tad ir suvartojimas pinigine išraiška kaip kad dieniniu tarifu dirbantis visą parą. Siurblys šalčiausiomis dienomis dirbo 90-100% pajėgumu, bet papildomi pakopiniai tenai nebuvo aktyvuoti. Pagal tech.specifikacija jie turėtų pasileisti nuo -27'C, o jeigu siurblys nebuvo priverstinai sustabdytas savo eiga gali dirbti ir iki -30'C, kiek tai tiesos velnias žino, buvo tie -27'C ( nakties metu) tačiau tenai neįsijungė. Siurblį pirkau ne iš Lietuvos tarpininkų, nes musiškių antkainiai labiau negu žvėriški. Manasis skirtas būtent Švedijos / Norvegijos šiaurinei sričiai. Su logistika iš UK pats siurblys kainavo 3200€ plius pastatymas ir paleidimas vietoje.

   Panaikinti
  3. o antram aukste kokiu budu sildymas irengtas - grindinis irgi?

   Panaikinti
 9. Visas namas šildomas tik grindiniu šildymu

  AtsakytiPanaikinti