2013 m. balandžio 25 d., ketvirtadienis

Sodas. Šįkart kaulavaisiai

Jurgita ir Igruška. Čia pasirodo tokie tręšnių ir vyšnių pavadinimai būna :)
Suskubau sodinti kaulavaisius, nes puikiai pamenu, kad praeitais metais gegužės pradžioje man pasakė, kad jau per vėlu. Vakar po darbų suskubau į Sodaitytės medelyną, čia už Kauno. Toli, tačiau kažkaip patiko man konsultacijos dėl obelų ir kriaušių.

Na o šiandien pasodintos jau! Teko rinktis tokias rūšis, kurios atsparios, mat Vilniaus rajone ypatingam kūrybiškumui ne vieta. Čia ir šalčiau, ir dar gruntiniai vandenys pas mane aukštai...

Pasodinau 2 tręšnes, 2 vyšnias ir 1 slyvą. Labiausiai patiko pavadinimas "Igruška" :)


Štai pasodintos kaip:Taigi pasodintos štai tokios, tikiuosi - būsimos gražuolės:
Tręšnė "Anta" - labai ankstyva. Ištverminga žiemą ir atspari ligoms. Kryžmadulkė, lietuviška.
Tręšnė "Jurgita" - irgi atspari šalčiams ir ligoms. Kiek vėliau dera nei pirmoji, liepos pradžioje. Žinoma, lietuviška :)
Vyšnia "Igruška" - ukrainietiška, tačiau tai vadinamoji vyšnia-tręšnė. Ją reikia sodinti netoli kitų vyšnių ar tręšnių, nes reikia, kad kas apdulkintų. Dera liepos pabaigoje, o uogos baisiai stambios.
Na ir žinoma "Žagarvyšnė" - labai man skanu, dera liepos pirmoje pusėje.

Na ir slyva "Favorite de Sultane" - noksta rugsėjo vidury, atspari šalčiams, nors ir itališka.

Na o  štai su idėja dėl įskiepių nepasisekė. Pririnkom, saugojamos buvo šaldytuve. Na bet štai sužinojom, kad taip netinka - įskiepiai išdžiūvo ir nebetinkami, deja. Gaila, nes labai ieškojom skanių obuolių, rinkomės, važiavome į tėtės tėviškę ir t.t. Na bet pasiprašėm kelių įskiepių, bandysime visi skiepyti porą laukinių obelų. Gal kas gausis, labai jau gražios ir sveikos tos laukinės obelaitės.

Dabar mano sodą sudaro 2 obelys, 2 kriaušės, 2 tręšnės, 2 vyšnios ir 1 slyva. Na ir 2 juodieji serbentai :)


2 komentarai:

 1. Smagu, man seilės tysta beskaitant, labai mėgstu trešnes :))
  Kaip sodinot, ar pylėt kažkokių priedų, žemių geresnių ir pan.? Ar nereikėtų prie kuoliukų pririšt medelių?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. sodinome maišant žemes su kompostu, tik tiek. Praeitais metais taip obelaites ir kriaušes sodinau, prigijo gerai. O kuoliukų reikia, tik pasiruošti nespėjau, bet būtinai parūpint reikės per savatgalį. Aš irgi tręšnes dievinu. Sako, skaičiuoti reikia santykiu 50:50 - sau : paukščiams :)

   Panaikinti