2018 m. vasario 5 d., pirmadienis

Plastikinės lauko durys - rinktis ar ne?

Pasikartosiu, bet statybose vienareikšmiškų atsakymų nebūna. Viskas priklauso nuo to, ko jums reikia ir kiek galite sau leisti :)

Senais laikais analizavau lauko durų galimybes, ir netikėtai atradau, kad tiesą sakant nelabai yra iš ko rinktis. Duris butui yra ženkliai lengviau išsirinkti, nei lauko duris namui - šiam lyg ir keliami nemenki šilumos varžos reikalavimai. Tik bėda tame, kad slenksčio, dažniausiai metalinio, buvimas suardo visą iliuziją, jog galima rasti tikrai labai sandarų variantą.
Apie savo analizę, kokias lauko duris svarčiau, yra šiame straipsnyje, parašymame prieš net 4 metus. O ką ir už kiek pasistačiau - štai čia, pavasarinis mano įrašas 2014-aisiais.

Dabar gaunu klausimus (skaitytojai mums rašo:) ) - na ir kaip, ar patenkinti tuo, kad pasirinkote plastikines duris. Atsakymas - aš patenkinta, bet tai nereiškia kad ir jūs būtumėte patenkinti :)



Aš rinkausi pagal tokius kriterijus: kaina, išvaizda, šilumos varža ir ekploatacija. Dar pridėčiau saugumą mažų vaikučių atžvilgiu. Sakyčiau kainos ir išvaizdos atžvilgiu plastinės durys yra geriausias pasirinkimas. Atrodo tikrai gerai, be to, dera su langais - taigi namo išvaizdai pliusas. 

Apie šilumos varžą. Man pardavėjas tikrai nesekė pasakų ir sakė, kad prie didelių šalčių gali pašerkšnyti metalinė apačia. Kiek pamenu, buvo apšerkšnijusi rakto skylutė, apačia kažkaip nelabai. Dabar štai už lango -8, ir pridėjus ranką prie apačios - tikrai jaučiasi šioks toks oro gūsis. 

Kodėl man tai nesudaro problemų. Aš esu didžiulė tambūro gerbėja. Tambūras mano nuomone būtinas dėl dviejų priežasčių: 1) jame susislepia visi batai, tapkės, krepšiai ir kiti daiktai, kuriuos norisi numesti, netvarkyti ir palikti gulėti - taigi gali pridaryti betvarkę, uždaryti tambūro duris, o namie vis tiek tvarka ir niekas akių nebado. 2) man labai nepatinka, kai lauko durys iškart svetainėje ar valgomajame, tuomet kai šalta ir kas nors įeina į namą - būtinai visi esantys viduje turi kentėti žvarbų žiemos oro gūsį, dažniausiai šaukdami "greičiau uždaryk duris, skersvėjis gi nu".

Yra vienas niuansas su tom mano durimis. Jos yra su šaliduriu, ir kai jas tik uždarai, bet nepasuki raktelio, kad užsirakinti - jos yra ne itin sandarios. Kai užrakini - prisispaudžia ir visi tarpeliai užsispaudžia. Kažkaip aš įpratusi įėjimo duris nuolat užrakinti - nes vaikštome vasaros metu į lauką dažniausiai pro terasą, o žiemos metu išvis slepiamės viduje. Jeigu laikyti neužrakintas lauko duris, o už lango minusas - tuomet tikrai gali išeiti šiek tiek šilumos. Pasyvių namų gerbėjams tas šiek tiek būtų matyt košmaras :)

Kuo plastiko durys laimi prieš sunkias storas, kurias dažnai pasirenka pasyvių ar puspasyvių namų savininkai - na, jeigu yra mažų vaikų, kurie mėgsta kaišioti pirštus tarp durų ir ne tik, tai kažkaip su tom sunkiom man širdis būtų labai nerami. Čia apie tokį niuansą man vienas bičiulis, įsistatęs super brangias sunkias storas duris, pasakojo - sako, su plastiku būtų ženkliai mažiau adrenalino, o tai bėgioja vaikai, varsto tas duris, tranko, o jam net silpna darosi. Apie tokius dalykus, rinkdamiesi duris juk negalvojame. O gyvenimas po to parodo kas iš tiesų yra svarbiau. Vėl gi - kaip kam.

Tikiuosi, mano atviras ir nieko neslepiantis įrašas bus naudingas darantiems sprendimus. Gal dabar yra kokių naujų sprendimų, bet abejoju. Tiesa, po tokiais mano įrašais pradeda dėti visokių nuorodų nemokamos reklamos mėgėjai - tai aš su jais nieko bendro neturiu, trinti jau nusibodo, tai traktuokite tai kaip antireklamą :)

Beje, labai puikus sprendimas buvo padaryti duris su "priedurniu", t.y. šaliduriu. Labai dažnai reikia ką nors įnešti - praplatini praėjimą ir įneši, o kai gyveni name, tai nuolat atsiranda toks poreikis. Tai žinoma, kažkiek mažina šilumos varžą, bet man su mano situacija - labai puikus sprendimas, džiaugiuosi juo.

Kaip auginti šitake grybus Lietuvoje

Shiitake grybų auginimas - labai įdomus procesas. Mūsų Lietuvos klimatas puikiai tam tinka. Juos auginti populiaru yra Japonijoje, Kinijoje,...