2016 m. birželio 28 d., antradienis

Balkiai

Prieš dažant sienas reikėjo įtaisyti tą mano užgaidą - sijas. Ilgos 7,5 m sijos turi eiti per visą bendrąją saliono - valgomojo - virtuvės erdvę. Erdvė didelė, tai ir sijos ilgokos. Esminis nedavęs ramybės klausimas buvo - kaip įrengti tokias sijas, kurios neišsikraipytų, neišlinktų. Sijos kad ir dekoratyvios, bet visgi turi būti tvirtos - ant jų norėsis kabinti visokius hamakus, sūpuoklius - na viską, kas priklauso sodybai. Taigi po ilgų sprendimo paieškų buvo atrastos klijuostos sijos ir jas atsigabenome iš Kazlų Rūdos praeitą vasarą. Štai jos, eglinės gražuolės, kainavusios 300 eur.


Sijos galiu pasakyti ne visai pateisino idealiai lygių reputacijos, visas džiaugsmas kad to vizualiai pakabinus nesimato, bet jeigu tikrai reikėtų to idealumo, tai štai - šalia sudėjus jau tamsiai nubeicuotas sijas, dešinioji tolumoje "daro" lankstą....taigi priekaištas "Jūrės medžiui" bado akis:


Eglines sijas reikėjo nuspalvinti. "Milesija", kuri Savanorių pr. turi įvairių beicų, pasirinkau tokį gana tamsų. Su tom spalvom visuomet rizikinga - tas pats beicas vienaip atrodo ant pušies, kitaip ant eglės. Bet tai, kas gavosi tai gavosi taip kad labai patiko man :) Pabeicavus nulakuota vandens pagrindo laku, bet tokiu matiniu, tik 20 proc. blizgumo. Gavosi toks labai natūralus variantas. Iš viršaus - apačios:


O štai iš šono - margos, nes čia matosi visi sluoksniai suklijuoti:


Taigi balkiai gavosi "su charakteriu" :). Virš balkių - primenu - bus lubos, kurios bus iš juodalksnio, o sienos numatytos baltos, taigi labai labai tikiuosi, kad viskas tarpusavy derės kažkada...

Na o štai kaip tvirtinome balkius. Prie sienos pritvirtinti tokia štai kampai:


Tie kampai pritvirtinti ten, kur išmūrytas "žiedas", į tvirtą betono sieną. Vienoje sienoje pas mane numatyta kada nors turėti projektorių ir kolonėles, taigi buvo išvedžioti laidai (prieš sienas tinkuojant). Tie visi laidai, ypač hdmi kuris skirtas projektoriui, jie tokie gan "grėsmingai" atrodo - juos nutarta suslėpti į balkius - projektorius kabos ant vidurinijo balkio, o kolonėlės ant šoninių balkių. Štai tie laidai:


 
Balkių viršaus nebeicavom, nes jo nesimato, ir toje viršutonėje balkių dalyje išpjautas "kanalas" šiems laidams:
 
Tie kampukai pritvirtinti prie sienų varžais, todėl kad tie varžtai įeitų į balkius, tokios štai išformuotos balkių galuose skylutės: 



O balkių galai iš apačios šai taip iškirpti, kad metalinis kampukas sutilptų gražiai į juos:

 
Beliko balkius įstatyti į kantriai ir kruopščiai suformuotą vietą, ir viskas tvarkingai atrodo. Iš apačios:
 


Ir iš šono:
 
Bendrai trys balkiai atrodo taip, jokių laidų nesimato, jie paklusniai sugulė į išpkjautus jiems griovelius iki kampario vidurio:


Kadangi lubos dabar aptaisytos blizgančia plėvele, tai geresnio vaizdo parodyti negaliu, bet tikiuosi įspūdį kas per efektas gavosi su tais balkiais, galima susidaryti. Na o po to išpjautas skyles gražiai užtaisome, kad po to galima būtų tvarkingai uždažyti:


Man patinka tie balkiai, jie padaro erdvę kiek nestandartinę, tokią žinot "country house" (užmiesčio namo) stiliumi. Po to sieną už krosnelės išklijavom klinkeriu, ir bendrai balkiai kartu su ta sienele pabrėžė aukštas lubas ir visą erdvę. Žinoma, bendrą vaizdą matyti galėsim tik kai jau lubas sudėsime. Tuomet tikiuosi ir nuotraukos bus ne darbinės - techninės, o gražios - malonios ;)

Tiesa, straipsniukas apie klinkerio plytas - šiom dienom. 

2016 m. birželio 7 d., antradienis

Kartais būna ir taip

Privalo moteris turėti moterišką svajonę. Tokią egoistinę nepraktišką kaprizingą ir neracionalią. Tokia svajonė atsiranda savaime kai lakstai tarp darbų ir projektų, tarp žmonių kuriems labai reikia tavęs ir kurie linksmai gyvena be tavęs kai tau jų labai reikia. Kai suvoki, kad labai daug ką gali pati ir nuo tos minties tik mąsliai šypteli ir nejauti jokio pasididžiavimo, o tik stiprėjantį poreikį būti švelnia silpna romantiška. Nori prizo už tai, kad penkis metus tvarkai dokumentus, perki statybines medžiagas, taupai ir taupai, deriesi dėl kainų, kerti medžius, sodini medžius, klijuoji klinkerį, dažai sienas, lakuoji lentutes, žinai kas yra murlotas, sąramos, rostverkas. Kai kiti tau sako, kad „tu gali“ žinai, kad tikrai negali... bet darai ir gali. Aš noriu tų batelių, siaubingai brangių, gražių ir patogių. Tai bus simbolis to, kad negaliu bet galiu.

 

2016 m. birželio 1 d., trečiadienis

Šildymo sezonas arba kiek kainavo šylančios grindys

Pastatėm atskirą skaitliuką, kad galima būtų tiksliai matuoti :)

Kol name statybos ir nėra jokių termostatų bei santechnikos, tai tiesiog įjungėm šilumos siurblį ir paduodamo vandens temperatūrą į grindų šildymo sistemą 25 laipsniams.

Kai buvo dideli šalčiai tai rasdavome 17 laipsnių, kai pasidarė šilčiau - tai 18-19 laipsnių patalpose. Jeigu būtų įstatytos durys į sandėliuką ir katilinę (tos patalpos nešildomos), tai gyvenamose patalpose būtų šilčiau, manau.  Na ir ne tuščiam name, kuriame yra technika ir judantys kvėpuojantys žmonės, gaminamas maistas - irgi nemenki šilumos šaltiniai, matyt oras greičiausiai įšiltų dar labiau. Pagyvensim - pamatysim. O šaltasis sezonas 135 kv.m negyvenamam namukui kainavo tiek:

 

Nemokėjom sureguliuoti šildymo sistemos taip, kad paduodamo vandens temperatūra būtų žemesnė nei 25 laipsniai. Nes tų 17 - 19 laipsnių nereikėjo, užtektų 15. Bet kai pastatėme 22 laipsnius paduodamo, nustojo dirbti šilumos siurblys, ir pradėjo dirbti tik nuo elektros....

Paaiškinimas buvo toks, kad tokio aparato prioritetas yra sušildyti visų pirmą boilerį, ir tik po to grindis. Ir jeigu būtų boileris (na jis fiziškai yra, tačiau jo nereikėjo veikiančio), tai galima būtų į grindis paduoti ir žemesnės temperatūros vandenį. Logikos nelabai supratau, bes montuotojai tiesiog nebuvo susidūrę su atveju kad būtų reikalinga tokia žema paduodama temperatūra... Visa tai galima būtų matyt suderinti, tik kad kai bus jau gyvenama, tai atsiras poreikis normaliai temperatūrai, kaip ir įjungtam boileriui.

Tikiuosi kitas sezonas bus informatyvesnis ir bus galima įvertinti viską ir išsamiai. Beje, gal kas nors žino ar kur yra pateikiama vidutinė paros temperatūra? Būtų įdomu kitąmet į grafiką įdėto tokią liniją ir pažiūrėti kaip koreliuoja :)

Kaip auginti šitake grybus Lietuvoje

Shiitake grybų auginimas - labai įdomus procesas. Mūsų Lietuvos klimatas puikiai tam tinka. Juos auginti populiaru yra Japonijoje, Kinijoje,...