Vidaus palangės: uosio virsmas ąžuolu

Vidaus palangių nedaug, tik keturios: trijuose miegamuosiuose ir sandėliuke. Kitur arba langai vitrininiai, arba - vonioje palangė išklijuota plytelėmis, virtuvėje - stalviršis bus kartu ir palangė. Tėtis kadangi laiptų meistras (gal kam reikia medinių laiptų - kontaktai čia) tai žino kaip gražų natūralų medį paversti dar gražesniu :)

Kodėl palangės medinės. Nes turiu tokią svajonę šią sodybą viduje įrengti labai lietuviškai. Modernaus lietuviško stiliaus neegzistuoja, kaip kad skandinaviškas interjeras sakykim, tačiau yra aibė dalykų, iš kurių galima įžengus į namus susidaryti įspūdį kad viskas labai lietuviška. Ir tai tikrai ne minimalizmas. Tai natūralumas. Palangės - vienas tokių akcentų - jos medinės.

Kadangi patys langai tamsios spalvos ąžuolo imitacija, o už ąžuolą mokėti nesinorėjo, tai užsakytos uosio. O čia instrukcija kaip uosį paversti ąžuolu, gražesniu už patį ąžuolą. Jums prireiks:

Uosinių palangių:


Alyvos, jos reikia labai nedaug, ji natūrali, jos pagrindinė sudedamoji medžiaga - vaškas, spalva "Dark oak":


Ištepliojate medį alyva:


Po minutės nusausinate sausu švariu materijolu:


Štai jums ąžuolas:

Įstatome gražuolę į jai skirtą vietą:

Palangių kaina - pamečiau, ieškau, papildysiu kai surasiu popieriuką.
Alyva  - apie 12 eur. liko dar daugiau kaip pusė, tiesiog mažesniais kiekiais kaip 100 g neparduoda.

Komentarai

 1. O kaip atsparumas? užpylus ko nors, užlipus, padėjus Karštą puodelį?
  Aišku, tokias palanges patogu atnaujinti išėmus. Ar taip bus daroma?
  Ar toks uosis naudojamas laiptams?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. butent toks uosis laiptams naudojamas. ka nors uzpylus...nezinau kaip bus cia, bet esme tokia, kad si alyva isiskverbia i median "molekuliniam lygyje", taigi manau bus atsparu, gyvenimas parodys. As del del to kazkaip nelabai jaudinuos - manau bus viskas tvarkoje :) palange nebus isiminejama

   Panaikinti
  2. Gyvenimas parodys, kad jei bus ant jos skysciu bus ir demiu.

   Panaikinti
 2. Gal galima smulkiau kaip suvedate palange su angokrasciu? Akrilu kokiu tepsit?
  Angokrastis klijuotas tik GKP ar polistirolu ir tada GKP?
  Palange remiasi i lango rema, ar "palenda" po juo?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. priespaskutiniame paveiksliuke matosi, kad palange "isikerta" i angokrascius, kuriuos veliau uzglaistysime ir uzdazysime. Angokrascius tinkuotojai istinkavo - ten kampukai aliuminiai ir gipsinis tinkas. Del lango remo - palange paguldyta ant issikisusio muro, palena po lango remu, o lango reme apatinej daly yra tokia "išima" į kurią palangė atsiremia

   Panaikinti
  2. jokiu akrilu netepsim - uzglaistysime. ten kur iskirstas angokrastis, tai ten graziai sutvarkyti. O apacioje po palange uzpusime makroflksu, kuris priklijuos palange prie muro (dabar palanges dar nepriklijuotos). Ten kur tarp palanges ir muro LABAI mazas plysys, tai naudosime ne makrofleksa, o specialius putojancius (poliuretaninius) klijus

   Panaikinti
  3. Dekui už paaiškinimą, bet.. manote kad glaistas nesutrukinės? glaistas su mediena tikrai nedraugauja, bus garantuotas trukis.

   Panaikinti
  4. na man atrodo kad nesuklijuosime vienas su kitu, paliksime mikro grazu plysiuka. na bet kol nedarem, negaliu garantuoti - kaip istatyti palanges - kilo tikrai daug klausimu.

   Panaikinti
 3. Puikiai atrodo! Geras alert'as ant alyvos pakuotės :) Dar kažkuom papildomai palanges dengsit?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. papildomai tikrai nedengsime - tokia alyva yra galutine danga. Viskas eko :)

   Panaikinti
 4. Medinės palangės tikrai labai gražiai atrodo.
  Pas save namie taip pat visas palanges dariau iš ąžuolo, ji beicavome (kad atrodytų kaip balintas ąžuolas) ir vėliau alyvavome. Medinės palangės sudėtos ir vonioje, kur kartais būna labai labai drėgna po pirties.
  Praėjo daugiau nei du metai, kaip jas turime bet jokių medienos vaikščiojimų ir įtrūkimų pas mus neatsirado.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Man irgi labai patinka medis, tik pas mus palangių svetainėje nėra, o miegamuosiuose užuolaidos viską užstoja, tai nebuvo prasmės ten grožio ieškot..
  Bet viską ąžuolo grindys "atperka" :) Bet jei būtų kita situacija rinkčiausi medines palanges tikrai! Nes jūsiškės atrodo super!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. na taip, šiais laikais svetainėj nei palangių, nei radiatorių nebūna :)

   Panaikinti
 6. sveiki,
  Kur darėtės šias gražias palanges?

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs įrašai