2014 m. gruodžio 21 d., sekmadienis

Kas toliau?

Esu tokioj netikėtoj ir nelabai suprantamoj būsenoj - galvoju, ką ir kaip man planuoti... Žinau, kad pirmi darbai, kuriuos teks daryti tai:

1. Pertvarų mūrijimas (sausis)
2. Elektos instaliacijos išvedžiojimas (vasaris)
3. Tinkavimo darbai (kovas)

... ir kol kas neįsivaizduoju, kiek tie viens-du-trys man kainuos galų gale. Ir žinau, kad labai norėčiau padaryti dar du galingus darbus - kanalizaciją ir katilinę (su granuliniu katilu). O tai kainuos mažiausiai 25 tūkts. kitų - o jau žiūri, kad skaičiuoti reikėtų jau ir ne litais, o taip taip - eurais, taigi...7-8 tūkst. eur... bet šie darbai tokie, kad galvoju pasiimti tiesiog rudenį paskolą ir juos pasidaryti už pasiskolintus pinigus, o tuo tarpu visą pavasarį ir vasarą skirti tiems darbams, kurie mano sodybą pamažu pradėtų versti iš statybvietės tikrais namais... toks štai mano vienas didžiausių norų, sugalvotų 2015 metams :)


Taigi, labai norėtųsi:

  • išklijuoti klinkeriu cokolį ir kolonas (pati...)
  • stogo pakalimas (tėtis)
  • įsirengti terasą (tėtis su pagalba)
  • išklijuoti plytelėmis vonios kambarį, virtuvę, tualetą, tambūrą ir katilinę
  • nudažyti sienas (pasiryžusi tai padaryti pati...)
  • galbūt pasisektų net ir virtuvės baldus susiplanuoti ir galbūt net įsirengti - bet tai būtų labai jau drąsu planuoti, nes tuomet reikėtų pasirūpinti ir virykle, ir gartraukiu, ir orkaite, ir indaplove...
Iš darbų už namo:
  • pastatyti tvorą (maži juokai - jos ilgis apie 350 m, taigi bus labai ekonominis variantas)
  • įsirengti daržą
  • pastatyti šiltnamį
  • įsirengti tinklinio aikštelę :)
Kol kas tokie planai yra tiesiog svajonė, na bet pažiūrėsim, kas iš to gausis. Svarbu tų norų ir tikslų turėti, ir jie pakankamai konkrečiai juodu ant balto užrašyti nuo šios minutės, taigi belieka nesnausti, nesirgti, netingėti ir norėti :) Štai tokios nuotaikos atradus, jog baigiasi vieni metai ir tuoj prasidės nauji...


2014 m. gruodžio 14 d., sekmadienis

Stogas apšiltintas! Paskaičiuokim, broliai kurmiai :)

Namo stogas - viena įdomiausių temų mano statyboje. Prieš statant namą nežinojau, iš ko konkrečiai jis bus statomas, nebuvau tikra, kokia sienų apdaila bus. O vat stogas kažkodėl buvo labai aiškiai pageidaujamas juodų bitumo čerpių iš išorės, ir aukštos šlaitinės lubos iš vidaus. Ir tas pats stogas uždengia visą nemažą terasą. Taigi jis gavosi didelis ir brangus. Jeigu kas pamena, su stogu namo dėžutės etape apsiskaičiavau...dvigubai :)

Tačiau galiu pasakyti, kad stogo šiltinimas atsiėjo gana kukliai. Visa tai žinoma tėtės dėka, nes jis ryžosi vienas visa tai padaryti. Būtent dėl to nesirinkome eko vatos, o pasirinkome mineralinę vatą, nes su pastaraja darbuotis galima patiems ir taip sutaupyti, turiu įtarimą, kad sutaupyta ne mažiau nei keletas tūkstančių, jeigu darbas būtų samdomas.

Paskutinis etapas - garo izoliacinės plėvelės tvirtinimas užėmė savaitę. Kiek suprantu, kai kas renkasi paprastą plėvelę, kai kas specialią. Kadangi tų specialių garo izoliacinių plėvelių kaina nėra jau tokia siaubingai baisi, nusprendžiai panaudoti specialią armuotą plėvelę ALU REFLEX. Viso nupirkta plėvelės du rulonai po 75 kv. m plius papildomai prireikė 20 m - Savanorių pr. "Lemora" atpjauna bet kokį reikiamą kiekį. Taigi viso 180 kv m plėvelės kartu su specialia lipnia juosta kainavo lygiai 333 litus. Plėvelė ši yra 1,5 m pločio - ir su tokiais gabaritais nesunku dirbti.

Štai plėvelė:

Štai ta lipni speciali juosta:


Tvirtinama pėvelė su savaržėlėmis prie bruselių, va įrankis:


Plėvelė persidengti turi 10 cm, ir sulipinama specialios lipnios juostos pagalba. Iš pat pradžių nebuvo labai aišku, kaip plėvelę tvirtinti kraštuose, šalia sienos. Išspręsta priglaudžiant bruseliu prie sienos:


O ten kur murlotas, tai bruseliais prie murloto:


Ant plėvelės dar tvirtinami bruseliai, kurie tarnaus kaip karkasas būsimoms medinėms luboms. Bruseliai prikalti kas 80 cm. Šioj nuotraukoj matosi, kaip plėvelę pritvirtinta prie sijos - tokiom mažutėm medinėm plokštelėm:


Truputį pamelavau, kad tėtis vienui vienas darbavosi - tikrai prireikė pagalbos tvarkantis su pačiu sudėtingiausiu šlaitų susiėjimu, į pagalbą atėjo brolis:


Taigi štai kaip atrodo apšiltintas ir izoliuotas stogas:




O štai ir piniginė šio spindinčio grožio išraiška:

Stiklo vata - 3164
Špagatas - 12
Džiovinti bruseliai - 345
Priekabos nuoma bruselių transportavimui - 50
Siūlai - 22
Medvaržčiai - 92
Garo izoliacinė plėvelė ir lipni juosta - 333
VISO: 4018 Lt

Šiltinamo stogo plotas - 160 m2, taigi gaunasi, kad vieno kvadratinio metro apšiltinimas 25 cm storio sluoksniu kainavo 25 Lt.

Ką gi...štai ir uždarome 2014 metų sezoną. Valio! Turime tradiciją atšvęsti tai restoranėlyje, taigi būtinai nedelsiant tai ir padarysime :)

2014 m. gruodžio 7 d., sekmadienis

Kaip atrodo kompensacinės siūlės po kurio laiko

Pagalvojau, gal visai būtų įdomu pamatyti, kaip atrodo kompensacinės siūlės betoninėse grindyse. Pas mane jos dviejų tipų: tos, kurios padarytos tam, kad suskaidyti didelį plotą bei tos, kurios buvo padarytos kai kuriose pamatėlių buvomo vietose (ir čia esminis momentas "kai kur")

Pradžiai priminsiu: vidinės pertvaros bus aukštos, todėl joms padaryti pamatėliai. Nuotrauka, kaip atrodod išbetonuoti pamatėliai, iš archyvo:


Betonas, kuris buvo liejamas ant apšiltinto pagrindo kartu su išvedžiotais grindinio šildymo vamzdeliais, padengė ir pamatėlius. Žinoma, betono sluoksnis virš pamatėlių yra centimetras ar pora, t.y. ženkliai mažesnis nei visas betono 7 cm sluoksnis. Todėl tose vietose, kur pamatėliai, betonas žinoma skilinėja. Taigi - ten, kur buvo padarytos konpensacinės siūlės, ten jis labai lygiai gražiai suskilo:


Ten, kur siūlė matyt buvo ne iki gali padaryta - tai betonas pasirinko skilimui savo trajektoriją, va matosi, nuklydusi linija:


Na o ten, kur betonuotojai nepadarė komensacinių linijų pamatėlių vietose, tai betono masė nusprendė pati sau avangardiškai prasiskinti kelią...


 ...kas suprantama - betono nevienodas sluoksnis ir tose vietose, kur jo vos centimetras, jis suskilinėjo. Manau dabar būčiau paprašiusi ir būtinai prakontroliavusi, kad absoliučiai visose pamatėlių vietose padarytų kompensacines juostas - tiesiog tos siūlės būtų gražios lygios.

Iš pat pradžių, pirmomis dienomis po betonavimo siūlės buvo vos įžiūrimos:


Dabar jos gana ryškios, o vazdas iš labai labai arti maždaug toks:



Visos siūlės susidarė ir išryškėjo poros mėnesių bėgyje. Kadangi statybos lėtos, tai galima stebėti visą progresą :) Štai kaip jos atrodo, tos kompensacinės siūlės. Na o didžiajame kambaryje, kuris 50 kv m pločio ir kuriame nėra jokių pamatėlių pertvaroms, viena graži vos įžvelgiama siūlė.

2014 m. gruodžio 3 d., trečiadienis

Kuris sprendžia?!

Čia tokia įdomi diskusija pas mus įvyko ir pagalvojau - būtų įdomu susižinoti blogerių nuomonę ir įpročius :) Ne kartą esu pastebėjusi, jog sprendžiant namų interjero ir medžiagų klausimą - nuskamba frazė, jog paliekama spręsti moteriškajai pusei: kokiomis plytelėmis išklijuoti vonią ar virtuvę, suplanuoti ir pasirinkti virtuvės baldus, tapetus pasirinkti, kambarių sienų spalvas, duris gal net vidines, parketlentes, santechniką, šviestuvus, pagaliau - na nežinau...natūralaus akmens sienos reikia... ir t.t. ir t.t.

Kas visgi renkasi ir sprendžia ką ir kur ir už kiek pirkti? Žinoma, nuostabu, kai architektas yra ir dar toks, kuris už rankutės atveda ir parodo - štai tokios plytelės, štai toks parketas tau tiks. O gal net susiradus meistrą - sakykim, plytelių klojėją - su juo draugiškai einate ir jis gal net gali gauti nuolaidų kokių...ir renkatės bei tariatės su juo? O gal tiesiog mes, moteriškės, sulakstom visur kur, išsirenkam, susiderinam, o tuomet kimba į darbą vyrija, skaičiuoja, derasi, užsako, veža, klijuoja :)

Kas sprendžia? Žmona, dviese, architektas, santechnikas, plytelių klojėjas, dažytojas, bet koks kitas meistras? Kokia jūsų patirtis? :)

Kaip auginti šitake grybus Lietuvoje

Shiitake grybų auginimas - labai įdomus procesas. Mūsų Lietuvos klimatas puikiai tam tinka. Juos auginti populiaru yra Japonijoje, Kinijoje,...