2012 m. rugpjūčio 31 d., penktadienis

Atsargiai - gamta!

Buvimas gamtoje be abejo susijęs ir su daugybe ne itin malonių dalykų: uodai, bimbalai, bitės ir t.t. Tačiau yra tiesiog pavojingų dalykų....

Mūsų nuolatinė pagalbininkė  - mažoji Čiaba - vakar ją įkando anglis. Smalsi kalytė matyt pamatė neregėtą gyvį ir prikišo nosytę, o ši besigindama įgėlė. tėtis išgirdo kaip ši sucypė, pribėgo pažiūrėti ir pamatė į žiedą susisukusią angį. Šuniukas bandė trinti snukutį į žemę, bet suglebo - kiek tokiam mažiukui bereikia... Greitai į veterinartinę gydyklą: priešnuodžiai, lašalinė. Šiandien taip pat palikta visai dienai po lašalinę, berods būklė gerėja. Na, tikiuosi, kad tai bus pamoka ir daugiau savo snukučio kur nereikia nekiš...

Štai ta mažulė, padedanti statybose:


Aš tiesą sakant jau pavasarį pasiskiepijau nuo erkių encifalito. O tėtis, kaip ir dera dažnam vyrui vis numoja ranka į tokias "nesamones". Tačiau erkė jam įkando ir... Laimo liga. Tris savaites gėrė atibiotikus, kursas prieš porą dienų baigtas. Tačiau - kažkaip neįsigilino, jog negalima ant saulės būti - oda labai reaguoja, tai saulė nudegino...

Žodžiu užklupo štai tkie rūpestėliai, na bet išgyvensim...tikiuosi.

Aš atsipirkau bitės įkandimu :)

2012 m. rugpjūčio 29 d., trečiadienis

Smėlis. Daug smėlio

Per paskutines dvi savaites, kol stresavau dėl dokumentų leidimui pridavimo, nuveiktas dar vienas svarbus dalykas - nuimtas augalinis sluoksnis ir...privežta smėlio.

Istorija su smėliu prasidėjo, kai parūpo paskaičiuoti, kiek gi jo prireiks, kai padarysim rostverką. Paskaičiavom iš pradžių apie 150 kubų, pradėjau domėtis kainomis ir nustėrau kad vien smėlis man gali kainuoti 4,5 tūkstančio. Perskaičiavus paaiškėjo, jog vis gi matyt reikia kiek mažiau - 120 kubų. Vis gi 300 litų už mašina su 12 kubų smėlio atrodė žiauru...

Tačiau kur beskambinau ar važiavau - visur ta pati kaina. Tuomet kaimynas ūkininkas prasitarė, kad šalia Jašiūnų yra karjeras. Greitai nuvažiavau, nes buvo darbo diena, karjeras dirbo (kaip tik buvau pasiėmusi laisvą penktadienio pusdienį) - sako, kaina apie 200 Lt. Hm!? Super, sakau - man reikės po kelių savaičių. "Oi ne...mes jau ir savaitės neištempsime, smėlis karjere baigiasi, karjeras tuoj užsidarys". Nukabinau nosį, o čia ir sako - o tu į būsimų pamatų viduriuką smėlį supilk. O aš kaip tik augalinį sluoksnį pradėjau nuiminėti (tą istoriją aprašysiu būtinai netrukus) ir pamatų kraštai gražiai sužymėti. Ką gi, sutarėm, kad atvež 10 mašinų po 200 litukų. Tiesa, aš dar paskutinę minutę radau smėlio po 250 Lt, tačiau 200...manau - pasisekė čia man. Viso smėlis kol kas už 2000 Lt gavosi, matysim, ar užteks - vėliau.

O sklypas pradėjo panešėti į statybų aikštelę. Dar kelias mašinas kas netilpo į vidų (nes nenorėjom, kad būtų užversta būsima polių gręžimo vieta) išvertė šalia - jas kai jau smėliuką reikės sustumt į vidų ir išstumdyti, panaudos tiltuko bobcatui sudarymui.


Na o šiandien atvažiavo ir išvertė nedidelę smėlio krūvelę šalia kelio ant sklypo ribos su kaimynų sklypu. Valio!!! Statys transformatornę:

Turėsiu neužilgo elektros :)

2012 m. rugpjūčio 25 d., šeštadienis

Kaip pateikti prašymą Vilniaus rajono savivaldybei leidimui statybai gauti

Kokia buvau naivi tada, kai pagalvojau, kad projekto dokumentai buvo priduoti tada, kai jie buvo nunešti į Vilniaus raj. savivaldybę: http://statausodyba.blogspot.com/2012/07/priduoti-dokumentai-statybos-leidimui.html :)

Mano architektas kalnus nuvertė, kad projektas būtų įkeltas į infostatybą per...3 savaites! Esu be galo dėkinga jam, kad nepatingėjo paskambinti kad ir po dešimt kartų į savivaldybę per dieną...brrr... Bet svarbiausia- negaliu patikėti - projektas vakar, rugpjūčio 24 dieną priduotas ir paleistas tvirtinimjui infostatyboje.

Bet viską bandysiu išdėstyti nuosekliai.
Taigi, Vilniaus rajono savivaldybėje niekas projekto į infostatybą nekelia. Nors pagal tvarką - "Kai gaunami visi privalomi dokumentai, prašymą išduoti statybą leidžiantį dokumentą ir visus pateiktus dokumentus per 2 darbo dienas įgaliotas valstybės tarnautojas paskelbia Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje „Infostatyba“."

Iš karto užbėgant už akių - ne viskas taip blogai. Tai, kad projektą įkeli pats arba tavo architektas, turi didžiulį privalumą - infostatyboje įkėlęs asmou mato, kas priskirtas tvirtinti, mato, ar jau patvirtinta, kieno trūksta - su visais tvirtinančiųjų kontaktais. Jeigu projekto dokumentus įkeltų tarnautojas, to sąrašo nematytum, lauktum 20 darbo dienų ir jeigu kas ne taip - sisirašinėtumei ilgesingais raštais bei laiškais...

Dar vienas ypatumas šioj savivaldybėj - su melioracijos skyriumi ir su kelininkais turi suderinti PRIEŠ keldamas projektą į sistemą. Melioracinjos viršininkas oi kiek turėjo pastabėlių, viskas derinama tik jo kabinete ir pan. Su kelininkais architektas trumpai pasiginčijo ir kaip suprantu jie atlyžo. Taigi projektas buvo įkeltas, greitai surasta moteriškė, kuri sužiūri ar viskas pateikta teisingai ir paleidžia tvirtinimui. Ši pareiškė, kad teks laukti rugpjūčio 28 dienos, kol ji paskelbs. O melioracijos viršininkas išeina tądien atostogų, taigi labai labai reikėjo viso reikalo netempiant kažkokiu būdu įkalbėti tą moteriškę spustelėti start mygtuką. Trūko parašėlio ant projekto, ir nepatiko failas, kuriuo buvo pateiktas elektroninis failas. Taigi visa tai buvo suorganizuota, įkeltą projektą atmetė ir naująjį su minėtom korekcijom įkėlė...tą patį vakarą - matyt architekto kokie aštuoni skambučiai per pusdienį tiesiog užkniso... Jėga! Melioracijos viršininkas, prie kurio buvo labiausiai derinamasi, pažadėjo prieš pat atostogas paspausti patvirtinimo mygtuką - tą jis ir padarė. Kadangi architektas mato prašymo nagrinėjimo eigą, tai tą pačią dieną TEO taip pat patvirtino. Ką gi, per artimiausią mėnesį suspaudalioti turėtų ir visi likę. Viso yra 12 "apaštalų":
1. Melioracija
2. Kelininkai
3. Vietinio ūkio skyrius - inžinieriniai tinklai
4. LESTO
5. Lietuvos dujos
6. TEO
7. Priešgaisrinė
8. Administracijos statybos skyrius
9. Rajono vietinio ūkio sk. elektrotechnika ar pan.
10. Sveikatos centras
11. Architektūros ir planavimo skyrius - inžinieriniai tinklai ir statiniai
12. Architektūros ir planavimo skyrius - vyr. architektės pavaduotoja

Ką mano manymu svarbu žinoti tiems, kas dar tik teiks prašymą Vilniaus rajono savivaldybei:
a) visų pirma, būtų gerai, kad derintų architektas, kuris žino reikalavimus, taisykles, gali pasiginčyti ir atstovėti savo tiesą. Taip mano manymu kartais galima sutaupyti ir gerą pusmetį...
b) Taip pat geriau, jeigu architektas pats ir įkelia prašymą su visais dokumetnais į infostatybą, tam kad kontroliuoti eigą ir viską stebėti adresu www.planuojustatyti.lt adresu.
c) Labai svarbu nesiklausinėti įvairių moteriškių, dirbančių savivaldybėje ir atliekančių informacijos suteikimo funkciją, kaip pateikti prašymą - jos jus suklaidins, apgaus ir iš doros kelio išves. Nes jos pačios nė velnio nesiorientuoja naujose tvarkose ir juolab savivaldybės savose tvarkose.
d) Jeigu jūsų sklype yra atlikta melioracija - tiesiu taikymu į melioracijos viršininko pono R. Narunec kabinetą - jis jums viską aiškiai paaiškis, ir jeigu numatysite jo išsakytas pastabas projekte, be jokių delsimų patvirtins infostatyboje projektą.
e) Taip pat užeikite pas kelininkus - kabinetas priešais melioracijos viršininko kabinetą - ten taip pat mėgsta iš anksto pažiūrėti ar tikrai viskas projekte gerai. Tik tuomet galima kelti prašymą į infostatybą.
f) susiraskite prašymo nagrinėjimo eigai startą duodančią darbuotoją ir informuokite ją, jog operatyviai pažiūrėtų, ar tikrai visas ok. Jeigu ne, padarykite korekcijas, paprašykite atmesti įkeltą dokumentaciją ir įkelkite per naują. Sutaupysite savaitėlę taip.
g) nelaukite 20 dienų - verta paskambinti tvirtinantiems ir paskubinti :) Turiu patirties, kaip šioj savivaldybėj 20 dienų virsta į daugiau kaip 30, todėl manau su paskubinimu ir spaudimu kaip tik tos 20 ir gausis!
h) reikės susimokėti mokestį 250 Lt ir tai patvirtinantį dokumentą taip pat įkelti į sistemą, taigi geriau tai padaryti kuo skubiau. Pati bandysiu ateinančią savaitę.

Na ir... dabar aš jaučiuosi taip ir įtariu kad mano architektas panašiai :)




2012 m. rugpjūčio 23 d., ketvirtadienis

Grindys pavėsinėje. Bus medinės

Netrukus pavėsinės darbai iš viršaus pereis į apačią, ir susirūpinau grindimis. Žinoma, iki to dar reikės išgręžti ir užbetonuoti vidinius polius ir t.t., tačiau apie grindis jau reikia pagalvoti.

Apie grindis tiek būsimoje namo terasoje, tiek pavėsinėje šiuo metu esu kategoriškos nuomonės - jos bus medinės. Noriu jausti šiltą jaukų medį po kojom. Ir šai ką mano vienas bičiulis (jau pastatęs namą ir žinantis su visu tuo susijusias nuodėmes) patarė: rinktis maumedžio lentas. Ne kokias terasines su grioveliais - tuose grioveliuose renkasi vanduo ir visa kita. Ir jokiu būdu nedengti tų lentų jokiais dažais ar lakais. Maumedžio medis po trumpo laiko papilkėja, tampa tvirtas ir atsparus. Ir atrodo - mano nuomone labai šauniai, štai taip:



Man toks natūralumas labai patinka. Tik va kaina to maumedžio tokia sakyčiau pasikandžiojanti: radau (kol kas internete) nuo 50 iki 65 Lt / kv.m. O pas mane terasoje reikalingi bus 27 kv metrai lentų 6 metrų ilgio. Hm...Gaunasi tokia sumele apie pusantro tūkstantėlio. Tačiau tai berods ilgaamžis dalykas... Na, ieškosime toliau :)

2012 m. rugpjūčio 21 d., antradienis

Pavėsinės stogas - pradėtas ir įpusėtas

Atėjo laikas pavėsinės stogui.  Tėtis pradžioje sumontavo gegnes apačioje, po to pirmąjį trikampį užkėlė ir įsitikino, ar viska gerai sueina:



Bet pradžioje nusipirkom iš kaimyno pusę kubo lentų, ir padarėme tokią laikiną perdangą, ant kurios galima būtų patogiai vaikšioti ir darbuotis:


Tokių lentų statybose oi kaip prireiks, taigi į pavėsinės sąmatą jų neskaičiuoju. O štai taip atrodo pirmasis trikampiukas ant stogo užkeltas. Neįsivaizduoju, kaip tėtis vienas tai užtempė...


Tai čia vyko savaitgalį, o šiandien atvažiavusi radau visas 8 sustatytas gražiausiai:



Pavėsinės stogas kaip ir namuko bus iš bituminių čerpelių. Bus vis gi ne rudas, kaip iš pradžių galvojau, o tamsiai pilkas :) Jau žinau, kokios bus - KATEPAL, Granito pilka spalva. Užklausiau dviejų įmonių kainų, abi atsiuntė vienodą pasiūlymą, 22 Lt / kv. m. Pirksiu 45 kv.m. - gal užteks, parduodama po 3 kv. m pakete. 

Sutrikau, kai vienoj įmonėj padakė, kad reikalingas grebėstavimas. Juk dedamos OSB plokštės, o tarpai tarp gegnių apie 80 cm, tai vis gi tėtis galvoja, jog gal nusipirksim storesnę OSB, kokių 15 mm, ir nereikia to grebėstavimo. Taip pat nereikia hidroizoliacinės plėvelės pavėsinei, bituminė čerpelė nepraleis vandens (namui žinoma kita situacija).

Dabar galvoju - ar daryti pavėsinėje lietaus nuvedimo sistemą ar ne... gal pavėsinėje gali ir palašėti nuo to stogo...? Nes šonai atviri, jeigu lis, galima eiti pro tą pusę, kur nėra šlaitų ir nekapsi :) Ir klausimas, ar lietaus nuvedimo sistemą reikia montuoti prieš pradedant dėti bitumines čerpes...dar reikės tai išsiaiškinti. Radau straipsniuką apie lietaus nuvedimo sistemas: http://www.ekspertai.lt/lietaus_nuvedimo_sistemos/straipsniai/lietaus_nuvedimo_sistemos 

Vat galvoju, jeigu nepabus lietaus surinkimo vamzdžio - tai galingi varvekliai gali susidaryti? Hm...

2012 m. rugpjūčio 20 d., pirmadienis

Rostverko plotis

Šiandien sukau galvą, ar nieko tokio, kad rostverko centras nesutaps su polių centru. Poliai bus 30 cm, o rostverkui užtenka 20 cm pločio haus blokelių. Bet reikia statyti viską taip, kad vidinė pusė būtų tokia, kaip yra numatyta projekte. Tai reiškia, kad siauresnis rostverkas stoves ne per poliaus vidurį, o truputį šone.

Po to pagalvojau, kad veiks tik jėga, slegianti žemyn, o ne iš šonus, vadinasi viskas OK...

Sienos irgi būtų iš blokelių, kurių plotis 20 cm, kaip ir rostverko.

Na o kol kas akį džiugina gausybė lepšių ir raudonikių, kurie auga tiesiog sklype!


Beje, architektui kilo keli klausimai dėl projekto įkėlimo į infostatybą, taigi turės pasitikslinti - taigi mano projektas dar nepriduotas, bet gal gal ryt... Jeigu taip, tai nusipirksiu šampano ta proga :)

2012 m. rugpjūčio 19 d., sekmadienis

Lašas po lašo

Čia po truputį rašysiu visokias savo statybų (ir susijusias su tuo) išlaidas nuo pat pradžių.


Sklypo įsigijimas – 35000
Notaro mokestis – 175
Ūkio registracija – 20
Medžių iškirtimas – 1400
LESTO - 4402
Melioracijos užkoordinavimas – 1000
Kaimo plėtros žemėtvarkos projektas -1800
Avansas architektui - 1500
Geologinis tyrimas - 500
Geodezija - 200
Trimeris - 500
Notaro mokestis (įgaliojimas architektui) - 141
Lentos - 243
OSB laikinam namukui - 900
Sutvirtinimo medžiagos laikinam namukui - 300
WC - 240
Elektros laidas - 200
Bobcat (augalinis sluoksnis)- 510
Armatūra poliams - 530
Smėlis - 2000
Geodezija darkart - 100
Bobcat (polių gręžimas) - 500
Siurblys ir žarna - 172
Pastikiniai vamzdžiai - 154
Kibiras ir smulkmė - 24
Betonas - 1918
Betono siurblys - 350
Betono atvežimas - 800
Mokestis VMI už leidimą statybai - 250
Architektui už projektą - 4500
Kabelis ir juosta "atsargiai-kabelis" - 765
Tranšėjos kasimas - 300
Haus blokeliai pamatams - 2330
Haus blokelių transportavimas - 250
Putplastis - 378
Armatūra rostverkui - 840
Viela ir visokios tvirtinimo detalės, diskeliai - 115
Pagalbinis darbininkas - 280
Putos montavimui - 14
Varžtai - 15
Statybinis laužas keliukui - 380
Betonas rostverkui - 2070
Darbininko pagalba - 14
Bobcat smėlio užpylimui - 270
Darbininkas - 90
Varžų matavimas (elektrikas) - 100
Statybinė elektoros dėžutė (naudota) - 220
Mokestis Valstybinei energetikos inspekcijai - 56
Avansas už medieną stogui - 1500
Antras mokėjimas už medieną stogui - 2000
Grebestai stogui (avansas) - 500
HAUS blokeliai sienoms - 7611
Blokelių atvežimas / iškrovimas (I) - 380
Smėlis - 450
Cemento atvežimas - 100
Cementas ir ruberoidas - 693
Gręžinys - 5000
Siurbliukas, trosas, kabelis, šlangas - 298
Armatūra namo sienoms - 840
Priekabos nuoma - 50
Smulkmė mūrijimo darbams - 100
Sija (almrastos 6,4 m)  - 640
Sijos atvežimas - 50
Medžiagos pastoliams
Silikatinė plytos kolonoms (1200 vnt) - 828
Silikatinių plytų transportas / iškrovimas - 180
Haus blokelių atvežimas / iškrovimas (II) - 500
Mokėjimas mūrininkams I (geg.15) - 2000
Antiseptikas stogo medienai - 228
Cementas ir smulkmenos (mūrui) - 125
Cementas sienoms (II) - 596
Cemento atvežimas ir iškrovimas - 120
Diskeliai armatūrai pjaustyti - 6
Plėvelė laikinam namukui (restauracija) - 40
Purkštuvas (stogo menienai) - 32
Įvairios medžiagos mūrijimo ir stogo darbams - 1400 (bus išdetalizuota)
Kaminas (įmoka už medžiagas) - 3000
Mūrininkams mokėjimas II (geg. 24) - 3000
Ankeriniai varztai (stogas) - 24
Stogo mediena likutis ir mediena pastoliams, grebėsrams, makaronams - 3100
Priekabos nuoma -  50
Priekabos nuoma - 35
Vamzdžiai metaliniai (gegnėms / pertvarose) - 470
Sijos atvežimas - 96
Tvirtinimo detales - 24
Metalines ploksteles - 15
Mokejimas murininkams - 1000
Difuzine plevele - 900
Murininkams mokejimas - 2000
Juosta difuzinei plevelei klijuoti - 30
Murininkams mokejimas - 3800
Pastolių nuoma (gegnėms sudėti) - 250
Priekabos nuoma pastoliams nuvezti - 35
Pastolių nuvežimas - 35
Apkalimo lentutės - 320
Apkalimo lentuciu atvezimas - 50
Faneros gabaliukai (stogo islyginimui) - 20
Medvarsciai stogui - 30
Metalinis vamzdis (pertvarai dar vienas) - 158
Teptukas, vaitspiritas ir slifavimo juosta (balkiams) - 23
OSB stogui (100 lapu) - 3985
OSB atvezimas - 91
OSB iskrovimas - 50
Kamino likutis - 450
Vamzdziai (stogui, pakalimo lentutem pritvirtinti) - 68
Vamzdziai plastikiniai elektros laidams isvesti - 15
Stogo bitumines cerpes, paklotas, mastika, vinys - 10708
Pjukliukas metalui (lietvamzdiams pjaustyti) - 12
Peiliukas bitumui pjaustyti ir geleztes - 24
Plytos kamino (krosneles) pagrindui - 17
Kaminas ISOKERN (4 m) - 1214
Dureles pravalos kaminui - 32
Uzkaisas (sklende) kaminui - 45
Papildomos detales lataku jungimams - 15
Lietaus nutekejimo sistema namui - 1085
Skarda (stogui sujungime slaitu) - 30
Skarda stogui - 1070
Skardos stogui atvezimas - 60
Pastoliai - 420
Pastoliu atvezimas - 65
Pakloto stogui iskrovimas - 20
Skalda (1/2) su atvezimu - 275
Apatinis paklotas (papildomi 2 rulonai) - 210
Metalo pjovimo diskas - 3
Antkeliai - 45
Instrumentai stogui (glaistykles) - 6
Lietvamzdziai namui - 327
Pagalbinis darbininkas (stogo dengimas) - 115
Montavimo putos kaminui (krosneles) - 29
Antgaliai (stogas) - 10
Medziagos pamatu apsiltinimui - 1200
Sklypo islyginimas - 420
Ekskavatoriukas (vandens ivadui) - 150
Vandens ivadas (vamzdis,  kabelis, adapteris, darbas) - 600
Cementas slenksciams - 46
Kaminų apskardinimas - 950
Ratukai pastoliams ir plevele - uzuolaida - 75 
Pertvariniu blokeliu sukrovimas lauke - 100
Duru susiaurinimas (kuras, cementas, ankeriai, diskeliai) - 130

Langai ir durys - 20100
Difuzines juostos langams - 1080
Darbai langu - 1600
Santechnika (nuotekos) medziagos - 533
Santechnika (nuotekos) darbai - 550
Signalizacija medziagos 1130
Signalizacija darbai 450
Vanduo: siurbliukas, hidroforas, kt. medziagos - 2350
Darbai (siurbliukas, hidroforas) - 350

Armatura pamateliams vid.pertvaroms - 300
Zvyras pamateliams - 60 (dalis nuo 360 Lt, kt dalis - tvoros murijimui ir kd.)
Priekabos nuoma (armaturai) - 50
Benzinas - 40
Betono maisykle - 449
Cementas (pamateliams 10 maiseliu po 25 kg) - 110
Sraigtai - 17
Kranelis (dar vienas vandeniui i lauka) - 32

Elektros kabeliai - 520

Grindų trombuoklio nuoma - 80
Putplastis (19,8 m3) - 3604 (po 182 lt / m3)
Vielos tinklas - 356 (2,6/m2)
Plevele - 117 (6m x 25m)
Plevele (apatine) papildomai - 25
Putos ir smulkme - 50
Putplastis (papildomai) - 252
Putplastis (kompensacine juosta) 2cm - 36
Plevele ant putplascio - 169

Santechnika vandentiekis ir magistraliniai grindiniam (medziagos) - 1775
Santechnika vandentiekis (darbai) - 1020

Grindinio sildymo medziagos, pradinis etapas (vamzdis, vielutes, sarvas, kt.) - 3758
Grindinio sildymo projektas - 300
Grindinio šildymo medžiagos (kolektorius, kt) - 348
Grindinio šildymo medžiagos pajungiant kolektoriu - 180
Santechnikos darbai: kolektoriaus pajungimas ir testas - 320

Betonovimo darbai - 2940
Filtrai (lietaus vamzdžiams) -  80

Fasadas:
Brusai mediniam karkasui - 1740
Murvarsciai - 103
Brusu atvezima (priekaba + benzinas) - 109
Mediena -  6018
Dažai  (pirmam sluoksniui) - 1471
Akmens vata - 3798
Transportas (vata) - 73
Putplastis (cokoliui) - 343
Medvarsciai - 73
Putplascio klijai - 40
Putos uzpurskimui - 14
Grindu kartonas - 9
Peilis vatai -25
Graztas - 18
Piestukai - 6
Medvarzciai lentoms - 356
Medvarsciai dar - 85
Varztai dailylentems ir kt. - 42
Medsraigciai - 51
Murvarsciai - 104
Graztas metalui - 2
Antgalis (sukti medvar.) - 6
Skardos lankstinys (cokol) - 272
Tinklelis nuo peliu - .......
Skarda palangems - 160
Zirkles ir medvarzciai - 21
Lentos angokrasciams - 450


Lentos pakalimui - 2570
Bruseliai pakalimui - 150


Krosnele:
Krosnele - 1700
Alkune - 250
Ziedas - 15


Stogo šiltinimas:
Stiklo vata - 3164
Spagatas - 12
Bruseliai džiovinti -  345
Priekabos nuoma - 50
Siulai - 22
Medvarzciai - 92
Garo izoliacine plevele - 333
Siurblio nuoma - 40 (?)

Pertvaru murijimas - 5346
Papildomai blokeliai - 114
Blokeliu atvežimas - 100
Kolektoriaus spinta (potinkine) - 473
Santechnikos darbai (kolektoriaus spinta) - 276
Cementas, armatura, profiliai - 119 EUR (410 Lt)



PAVĖSINĖ:
Plytos - 845
Mūro mišinys - 172
Transportas - 230
Mediena - 1200
Pagalbinis darbininkas -150
Cementas - 193
Žvyras - 350
Armatūra - 40
Visokie įrankiai ir rakandai - 123
Smulkmenos (medvarščiai, kampukai, t.t.) - 428
OSB su atvežimu - 614
Medvarščiai - 30
Mediena (smulkmė) - 10
Skarda vėjalentėms - 86
Bituminės čerpės (45 kv.m) - 990
Klijai bitumui - 28
Vinys bitumui - 43
Skarda vėjalentėms 2 - 244
Medžiagos sienų armavimui - 300
Darbas - 200
Dažai - 80
Teptukas - 5
Medinės plaušelės - 10
Plėvelė stogui žiemai - 130
Gaubtas židiniui - 110
Cementas židinio bazei - 28
Armatūra židiniui - 28
Sietelis žvyrui - 8
Cementas ir dažai gaubtui - 65
Cementas židinio plokštei - 22
Šamotinės plytos (50 vnt) - 154
Ugniai atsparus mūrijimo mišinys - 17
Ugniai atsparus mišinys (klinkeriui) - 52
Klinkerio plytelės (28,4 m2) ir klijai plytelėms (6 x 25 kg) - 978
Kamino vamzdis (180 mm diametro, viso 2,5 m) - 183
Glaistyklės (klinkeriui) - 13
Lietaus nutekėjimo sistema - 290
Kryziukai klinkeriui klijuoti - 24
Giluminis gruntas - 18
Smulkmenos pavėsinei (klinkerio klijavimui) - 25
Laidai, 4 rozetes ir jungiklis - 297
Lentos terasos grindims (30 kv m) - 1321
Lentu atvezimas (priekaba ir kuras) - 115
Plevele po pavesine (30 kv) - 25
Muro freza ir adapteris skylems rozeciu grezti - 40
Sraigtai betonui - 3
Skalda (1/2) su atvezimu - 275
Mastika stogui - 63
Patronai, laidas, lemputes, varztai, kistukas - 24
Glaistykle (klinkeriui klijuoti) - 5
Stovas - remas i zidini - 30
Dazai kaminui - 24
Glaistas klinkerio tarpams - 46
Kamino apskardinimas - 550
Silikonas-hermetikas kaminui (papildomai) - 12
Valiklis plytelems - 10
Stalas" medis kojelems ir medvarsciai - 74
Dazai - 329




...

AUGALAI ir APLINKA:
Kriaušės (2) - 50
Obelaitės (2) - 50
Juodieji serbentai (2) - 40
Kaulavaisiai / sodas - 155
Obelims skiepyti juostele ir tepalas - 12
Bačka - kubas ir 200 l talpos - 150
Aiksteles tinkliniui islyginimas - 80
Trimerio taisymas - 100
Kauptukas su kotu - 29
Kurmiu tinkliukas - 400
Bobkatas išlyginimui daržo teritorijos - 530


Lauko dušas:
2 backos vandeniui - 200
Priekabos nuoma - 35
Benzinas - 60
Detales (vamzdziai, alkunes, kranas) - 83
Varztai - 8
Dušo galvutė - 21
Medziagos saules kolektoriui - 104
Mediena ...... ?



Tvora:
Metalines detales tvorai - 260

zvyras - 300
Cementas - 130
Darbas - 140
Darbas - 150
Darbas - 200
Cementas - 70
Cementas - 70
Cementas - 44




2012 m. rugpjūčio 18 d., šeštadienis

Iš ko daryti rostverką

Domėjimasis rostverku iš haus blokelių tęsiasi. Daug kas žino, kokia technologija, bet va neteko užtaikyti ant ko nors kad būtų pasidaręs. Čia matyt naujas gan dalykas yra. Plius yra gana skeptiškas požiūris. Vis gi galimybė pasidaryti rostverką be klojinių atrodo labai patraukliai.

Taigi per šias dienas sužinojau daug niuansų:

Na, išgirdau tokį dalyką, kaip erdvinis karkasas (armatūrinis), ir vargu ar naudojant haus blokelius jis įmanomas. Galbūt dėl šios priežasties yra manančių, kad statant dviejų aukštų namą, kai apkrovos yra didesnės, pamatų iš haus nerekomenduotų. Tačiau vieno aukšto namui tai neblogas variantas. Na, reiketų pasirinkti ne sunkiausius blokelius sienoms. Šiuo atveju, jeigu anksčiau galvojau sienas mūryti ir Arko blokelių (o šie yra tikrai sunkūs), tai tą mintį jau beveik palaidojau ir manau, kad pasirinksiu haus ir sienų mūrijimui.

Kas yra dar svarbu - reikia paruošti labai lygų pagrindą rostverkui, juk tai blokeliai, ir idealu, jeigu jei sustatomi lygiai. Beje, reikia ruošiant armatūrą, numatyti kad armatūros karkasas atitiktų blokelio ertmes, t.y. tilptų į jas. Be to, stengtis kuo mažiau lankstyti armatūrą. Mes manau dėsime į polius armatūros po 5 vnt 10 mm storio.

Vis gi svarstant visus minusus ir pliusus, ir pasiryžus gerai pasiruošti ir tvarkingai viską numatyti, gali būti, jog rostverką darysime iš haus blokelių. Vis gi nusipirksiu kokių 10 jų vienetukų, pasidėlioti :)

Beje, architektas numatė rostverko aukštį  70 cm, o haus blokelių aukštis 25 cm, taigi dedant 3 eiles, susidarys 75 cm. Tam, kad betonas gerai užlietų armatūrą, reikės vibratoriaus (!?) ir skystesnio betono...

Oi kaip viskas čia sudėtingai skamba ir mano vargšė galvelė užkrauta visokių naujų sąvokų...Bet lyg ir viską supratau, reikia, kad dar susigulėtų visos mintys, o tuomet judėti į priekį.

2012 m. rugpjūčio 16 d., ketvirtadienis

Kur galima kasti tvenkinį

Tiesiog pridedu nuorodą, kur aprašyta, kur galima kasti nuosavą tvenkinį, kokio dydžio ir ar reikia derinti: http://grynas.delfi.lt/aplinka/nuosavas-vandens-telkinys-kur-galima-kasti.d?id=59316357

Na ir yra šviežia nauja dirbtinių vandens telkinių įrengimo tvarka:
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=430236&p_query=&p_tr2=2

Kadangi pas mane žemė išmelioruota, man reikės gauti savivaldybės leidimą, ir neabejoju, kad kainuos papildomai kokių nors įrengimukų įrengimui.

Dar keli klausimėliai, kuriuos pradėjau svarstyti - kaimynas taip pat suinteresuotas turėti tvenkinį ir siūlo kasti kartu - t.y. ir mano sklypo, ir jo sklypo teritorijoje. Yra pliusų - pigiau kainuotų, ir mano atveju - jo sklypas yra žemiau, ten ir vanduo aukščiau būtų. Bet yra minusų - jau neaptversi sklypo tvora, jeigu kada gyvenimas privers mąstyti apie tvorą. Ir nežinau, kokie tai kaimynai, kaip jie norės elgtis su tvenkiniu. Na ir nežinia, ar bus malonu panosėj svetimus žmonės besimaudančius ir besideginančius matyti, kažkaip savo sodyboj norisi privatumo...

Bet kokiu atveju visų pirma reikia išsitirti, ar įmanoma savo teritorijoj turėti kokybišką tvenkinį ir kaip ta melioracijos sistema, esanti 1,5 m po žeme, įtakos patį įrengimą ir įrengimo kainą...

2012 m. rugpjūčio 14 d., antradienis

Pavėsinės statybos tęsiasi

Jau seniai berašiau apie pavėsinės statybas. O jos juda, labai po truputį, bet juda.
Sienų mūrijimas - pagarba tėčiui, su mūro darbais nelabai ką bendro gyvenime turėjęs, bet mano subjektyvia nuomone, susitvarkė tiesiog nuostabiai! Štai kokius strypelius kas penkias plytų eiles jis dėjo - surišimui:

Po to, kad būtų galima mūryti aukščiau, sumeistravo štai tokius "ožiukus":


Na ir va kokios dvi sienutės išmūrytos:


Toliau reikėjo suformuoti apatinį "žiedą" iš balkių, ir juos ypač svarbu labai gerai impregnuoti. Oras tądien buvo saulėtas ir vėjuotas, taigi tepliojimo darbai ėjosi lengvai:


Naudojom tokį  va dalyką impregnavimui, jis skirtas net ir valtims, taigi tikrai yra labai geras, medis ilgus metus turėtų puikiai laikytis:

Tuomet ant stulpelių su kyšančiais metaliniais kuoliukais reikėjo uždėti balkius. Ant kiekvieno išbetonuoto stulpelio nuo drėgmės reikia uždėti po ruberoido gabaliuką. Ruberoidą plėšiau ir tvirtinau aš - jaučiausi labai naudinga :) O kad būtų gerai surišta viskas, tai tvirtimama štai tokiom metalinėm skylėtom plokštelėm:


Pradžioje po dvi metalines plokšteles (sidėtos kartu, gaunasi dviguba) tvirtinama prie balkio, kuris pirmas uždedamas ant metalinių strypelių-kolonų

 
Kadangi balkiai kiek pasikreivinę, o reikėjo, kad būtų tiesiai uždėti, tai pradžioje apatine dalimi pridėdavome, pastuksendavome plaktuku, ir vėliau atžymėtose vietose gręždavome skylutes. Toliau jau įverdavome į skylutes, kiek per jėgą, kad balkis vis gi tiesiai gulėtų - žodžiu taip vat ir ištiesinome.

Ten, kur išmūrytos sienutės, tai pamatą padarėme gerais 10 cm ilgesnį, kad ant išlindusio krašto atsiremtų apatiniai balkiai, štai taip:


Štai čia matosi, kaip kyšo iš balkio metalinė plokštelė, ant kurios bus dedamas kitas balkis tvirtinamas prie jos.


Kitą balkį užmauname ant strypelio iš viršaus:


Štai koks kampukas gaunasi - vaizdas iš viršaus:


Taigi keturi balkiai suformuoja apatinį žiedą:


Toliau reikia pritvirtinti balkius - kolonas. Tėtis sugalvojo, kad reikia sujungti gražiai - nes jeigu matysis metaliniai kampai, tai bus nelabai gražu. Taigi sumąstė išpjauti tokius įdubimus, juose bus kampai, o po to ant viršaus uždės po medinę plokštelę, ir nesimatys sujungiamųjų metalinių kampų:


Kolonos pritvirtintos statmetai, kampuose:

 Dar prieš pritvirtinant kolonas, prisukami kampukai viršuje, kurie sujungs kolonas su sijom ir stygom:


Vienu momentu jau buvome sunerimę, jog sijos sunkios (storos ir 6 m ilgio) ir jom užkelti į 2,5 metro aukštį reikės krano...tačiau atvažiavo brolis su bičiuliu ir uoliai užkėlė viską ant kolonų. Didelis AČIŪ Andriui ir Kostui :)

Na ir visas viršutinis žienas užkeltas ir sutvirtintas:




Darbai ėjosi gan lėtai, ypač visokie pasiruošiamieji užima daug laiko. Jeigu darytume antrąkart pavėsine, viskas eitusi manau triskart greičiau. Na bet vis gi užtikrintai judam į priekį. Dabar reikia judėti link pavėsinės stogo konstrukcijos. Jeigu orai bus pusė bėdos, viskas gal pajudės sparčiau. Nes labai jau šaltas išpuolė rugpjūtis, dar nesinori tikėti, jog ruduo ant nosies. Nors visai netoli jauni gandrai pievoj jau pradėjo būriuotis....

Beje, mums prireikė elektros, o jos LESTO dar neprivedė, nors terminas 310 dienų jau baigiasi rugsėjo vidury. Tuo metu mano sklypo krašte jau turi stovėti modulinė transformatorinė. Taigi nupirkau porą šimtų metrų laido, pratęsėm per lauką ir bobutė kaimynė dabar įjungia mums elektrą, kai prireikia ką pragręžti ar nupjauti. Laidą vėliau sunaudosime apšvietimui name išvedžioti, taigi panaudosime, neišmesime. Gerai, kai yra kaimynų netoli...

2012 m. rugpjūčio 9 d., ketvirtadienis

Vietos pamatams ruošimas

Kol tvarkomi dokumentai, galima ruoštis vietą, kurioje bus namukas. Teko iškirsti nemažai medžių - ūgtelėjusią pušį, eglę gražuolę ir beržų. Nors medžių sklype daug, vis tiek kažkaip gaila juos kirsti. Bet reikia. Taigi beliks tik kelmukus išversti, kai bus nuiminėjamas augalinis sluoknis. Labai gerai, kad įsigijom trimerį, labai patogu pjauti aukštą žolę. Na o sklypo vieta namui dabar atrodo taip:


Užsiėmiau bobcat paieška, man reikės dviejų paslaugų: augalinio sluoksnio nuėmimo ir skylučių pamatams išgręžimo. Kol kas pigiausias variantas, kurį radau, yra toks:
sluoksnio nuėmimui - 60 Lt / val.
skylučių gręžimui - 80 Lt / val.
bobcat atvežimas - 120 Lt
Planuoju, kad viskas kainuos matyt apie 1000 Lt (skylučių reikės pragręžti 40 po 2 m gylio)

2012 m. rugpjūčio 6 d., pirmadienis

Statybą leidžiančio dokumento išdavimo procedūra

Atrodo, tema apie Vilniaus rajono savivaldybę pradeda būti įdomi :) Man atrodo, kad čia kiek kitokios procedūros nei kitur Lietuvoj.

Valstybinė teritorijų planavimo inspekcija prie Aplinkos ministerijos teigia, kad: kai gaunami visi privalomi dokumentai, prašymą išduoti statybą leidžiantį dokumentą ir visus pateiktus dokumentus per 2 darbo dienas įgaliotas valstybės tarnautojas paskelbia LR statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinėje sistemoje "Infostatyba". Nuo to momento, kai tai yra paskelbiama, yra nustatomas terminas statybą leidžiančių dokumentų išdavimui. Neypatingo statinio statybai (koks ir yra mano sodybos namukas) numatoma 20 darbo dienų.

Viskas būtų nuostabu, tačiau Vilniaus rajono savivaldybėje niekas į Infostatybą, pasirodo, projektų nekelia. Reikia įkelti pačiam. Mano architektas dvi dienas blaškėsi po savivaldybę bandydamas išsiaiškiti kas ir kaip, ir jam nelabai kas normaliai ką paaiškino.

Tuomet aš pabandžiau susižinoti ten, kur tvarkiausi žemėtvarkos projektą: berods prieš keliant projektą į Infostatybą, prieš tai dar reikia gauti ant popierinių variantų parašus iš Melioracijos ir Kelininkų. Ant mano žemėtvarkos projekto iš tikrųjų yra pastaba, kad "techninio projekto suvestinį inžinierinį planą derinti papildomai" Kodėl papildomai derinti - architektui atrodo absurdas, nes tas pats už melioraciją atsakingas valdininkas projektą tvirtinti turėtų per Infostatybą.

Mane glumina tai, jog į savivaldybę dokumentai pateikti jau liepos 31 dieną, tačiau dėl architekto nežinojimo Vilniaus rajono savivaldybės niuansų, ir dėl toje savivaldybėje sėdinčių bobikių nesugebėjimo išaiškitni tiksliai ką kada reikia daryti, aš iš esmės su dokumentais statybos leidimui stoviu iki šios dienos vietoj, t.y. nulinėj stadijoj. Po velnių.

Neramina ir tai, kad žmogus, nuolat turintis reikalų su šia savivaldybę nuteikė, jog ten projektą gali derinti kokius 6 mėnesius, o ne 20 darbo dienų, kabinėjasi prie visokių kablelių ir t.t. Žodžiu, nelabai žmogiškai viskas. Na pamatysiu ir pajausiu tai savo kailiu netrukus...

Blogai tai, kad architektas nepasiskambino ir nepasiaiškino dėl niuansų, kaip ką daryti reikia šioj savivaldybėj, nors aš prašiau, daviau kontaktą kas galėtų pakonsultuoti. Kaip suprantu, architektui buvo "nefasonas" tokius dalykus aiškintis. Dabar jau jis pasiskambins, tačiau kai pasakiau, kad nusiųstu peržiūrėti inžinierinį projektą - žmogus siūlėsi pažiūrėti, ar nebus kokių kabliukų, tai griežtai atsisakė. Ką gi, ambicijos kainuoja. Gaila, kad jos kainuoja brangų vasaros ir rudens pradžios laiką man. Aš kadangi ambicijų neturiu, skambinsiu ryt pati dar rajono melioracijos viršininkui  ir aiškinsiuos kokia gi tikroji tvarka.

Bet po velnių, gyvenam raštingoj šaly, nejaugi negalima žmogiškai aiškiai pateikti informaciją?! Ir užknisa jau vietoj architekto aiškintis visokias detalias. STABDŽIAI.

Sutariau, kad ryt architektas nuvažiuotų į savivaldybę ir gautų tą parašą dėl viso pikto iš melioracijos viršininko. Ir kad tuoj pat įkeltų projektą į Infostatybą. Nes kol neįkelta, tai jokie terminai nepradeda eiti. Aišku, labai viliuosi, kad projektas tvarkingai paruoštas ir kad jam nepradės visi iš eilės nepritarti ir atmetinėti. Juk tai vieno aukšto namas su ūkiniu pastatu, juk tai ūkininko sodyba, juk tai supaprastintas procesas. Prieš pradedant ūkininkauti žmogus matyt spėja triskart nuprotėti kol įsirengia vien jau būstą. Ne nuo rūpesčių. Nuo vedžiojimo už nosies.

Beje,yra tos metodinis leidinys statytojams, galimybė pranešti apie korupcijos atvejus: http://www.vtpsi.lt/files/File/Paslaugos/Informacinis%20-%20metodinis%20leidinys%20statytojams.pdf

Kaip auginti šitake grybus Lietuvoje

Shiitake grybų auginimas - labai įdomus procesas. Mūsų Lietuvos klimatas puikiai tam tinka. Juos auginti populiaru yra Japonijoje, Kinijoje,...