2013 m. gegužės 19 d., sekmadienis

Sodo medžiai. Šįkart su kaprizais

Ne visi kaulavaisiai prigijo :(   Žagarvyšnė deja neprigijo, neišmanau kodėl, neprigijo ir tiek, stovi plika, kai kiti medeliai žaliuoja. O kai kurie net žydi - štai kokia gražuolė alyvinė obelaitė, kurią prieš metus pasodinau:Žiedelių puokštę sukrovė ir vyšnia "Igruška":


 Galvoju vat - matyt pati numes ir uogų nesirpins, juk ką tik pasodinta...

Na o štai vargšiukė Žagarvyšnė, plika tokia - ir laisčiau, ir glosčiau, nebesužaliavo...

Skirtingai nuo obelų kriaušės žiedų nekrauna, na bet kriaušės pradeda derėtu matyt po kokių 5 metų - reikės pasidomėti daugiau tuo. Na bet auga gražiai labai abi kriaušaitės.Praeitais metais išmomau pamoką - labai reikia stebėti ar kas nepuola, nes staigiai sugraužia lapelius visokie amarai. Tai dabar stebiu, kai kurie lapeliai susisukę - nuskabau, kai bus jau masinis reiškinys - teks puršti...

Na o kas labiausiai nustebino, tai pasodinti iš miško parsigabenti ąžuoliukai. Galvojau, kad bent vienas iš trijų prigytų, būtų gerai. Bet kad visi trys - nesitikėjau, labai gražiai žaliuoja, tikiuosi taip ir toliau :)


7 komentarai:

 1. Mano patarimas - Žagarvyšnę pakeisti į Turgenefką (jų reikiadviejų, p ovieną nedera), šios tikrai bus geresnės, jeigu įsigysite iš Pamparų-sodai augintojų (lietuviai, ne lenkai) ir platintojų, kuriuos tikrai galima aptikti didžiųjų Lietuvos miestų (Vilnius, Kaunas, Šiauliai, Alytus, Marijampolė) ūkininkų turguose bei mugėse sezono metu. Daugiau apie vaismedžius galėtumėte pasiskaityti www.pamparu-sodai.lt . Gal tai atrodo ir reklama, taciau dauguma zmoniu prisiperka visokio lenkisto sh..., o paskui skundziasi blogais medeliais. Todel siuo klausimu siulau pereiti prie lietuviskumo :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Turėjau omenyje, jog sie zmones sodinukus augina Lietuvoje patys, o ne veza is Lenkijos ir meluoja teigdami, jog prekiauja lietuviskais. Tai tiek.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tas medelynas augina patys viską, kiek suprantu. Ir kiek tikiu :)

   Panaikinti
 3. Taip, jie viska uzsiaugina patys Lietuvoje, todel sodinukai buna priprate prie musu klimato. Aisku buna visko, jog ir nusala, taciau dauguma geri lietuviski sodinukai.

  AtsakytiPanaikinti