2014 m. birželio 25 d., trečiadienis

Grindinis šildymas išvedžiotas

Lietingos ir šaltos Joninės - nebūna to blogo - pasidarbavome iš širdies ir išvedžiojome grindinį šildymą. Tais protarpiais, kai iš dangaus nepylė šlapias reikalas, keliom minutėm priminė, kad vis gi vasara dabar - štai kaip gražu, bent jau man :)


Ką galiu dabar pasakyti dėl 20 mm vamzdžio pasirinkimo:
- nėra sunku, nors būtų buvę geriau, jeigu būtų šilčiau - kuo šilčiau, tuo lengviau jį lankstyti, paklusnesnis jis.
- kuo šalčiau (o buvo savaitgalį vakarop tik +9) - tuo darbai einasi lėčiau, ir tuo atsargiau reikia su tuo vamzdžiu elgtis, kad jokiu būdu neperlenkti.
- sakyčiau, jeigu tokį vamzdį visąlaik tektų vynioti ne aukštesnėj nei +10 C temperatūroj, patarčiau nesiryžti. Bet mano patarimas paremtas tik gandais, kad plonesnį vamzdį vynioti lengviau (tokio nevyniojau, ir nežinau ar tikrai lengviau)
- na ir žinoma, tokio storio vamzdį tvirtinti reikia tik prie tinklo, kitaip nelaikys, ir esu patenkinta pasirinkimu tvirtinti vielutėmis, o ne dirželiais - jas prisukant su tėtės adaptuotu įrankiu darbas tikrai palengvinamas.
- tvirtinome maždaug kas 60 cm, ten kur statesni posūkiai - tankiau. Kadangi buvo atvažiavę betonuotojai apžiūrėti objekto - iškart perspėjo, kad reikia tvirtai ir tankiau pritvirtinti, kad jie bepildami ir su žarna besiplaikstydami neišmuštų ir neišjudintų iš vietos vamzdelių.
- kampų fiksatoriai - super pagalba, kai reikia išlenkti 90 laipsnių kampą prie būsimo kolektoriaus.
- labai geras patarimas buvo (didelis ačiū Igoriui), kad iš pradžių kiekvieną kontūrą nusibraižyti ant popieriaus ir pagal tą planelį vynioti. Pirmą ir vienintelį kartą gyvenime tai darant - tikrai padeda, manau be to plano būtų pakrikę nervai :)
- kiekvieną kontūrą išvedžiojus, užrašyti reikia jo ilgį (vamzdis kas metrą turi matmenį) - bus lengviau vėliau subalansuoti, žinant tikslius ilgius (čia dėkui "Visas labas" vadybininkui už patarimą)

Kas nustebino  - pagal projektą vamzdžio turėjo būti išvyniota 860 m, išvyniota 700. Kadangi projektas buvo toks, kad kiekienas kontūro ilgis buvo skaičiai po kablelio - gavojau, kad čia jau taip labai tiksliai. Išvedžiojus pirmą kontūrą, vietoj 118,5 m suskaičiavome tik 102. Ir taip su visais - paklaida po  20 - 30 metrų. Juokingiausia, kad santechnikas, darbuodamasis su vandentiekiu, per keletą minučių įvetinęs plotą, vamzdelius, pasakė - "reikės jums 700 metrų, kam čia tiek daug jums priskaičiavo". Ką gi, jis pasirodo buvo teisus. Dabar jau tik juokas ima iš projektuotojo preciziškumo, jis pasirodo popierinis tik :) Na bet tikiuosi (labai tikiuosi), kad bus šilta ir kad dėl neteisingai suskaičiuotų kontūrų ilgių visa kita vis gi suskaičiuota - aš juk netikrinau tų skaičiavimų, pasitikėjau kad viskas ok, brėžinukuose juk kažkas nubraižyta...Buvo prie ankstesnių įrašų diskusiija ar nėra blogai, kad tokie ilgi kontūrai, tai praktikoje gavosi taip, kad ilgiausias kontūras gavosi tik 102 metrai.

Beje, vamzdžių buvo 2 rulonai, todėl stengėmės vynioti tokio ilgio kontūrus (kiek tai buvo įmanoma nuspėti...), kad pirmo likutis būtų kuo mažesnis, taigi liko 23 m (manau tikrai tokio ilgio nepriims atgal, kur tokį trumpą dėsi):


Iš pradžių labai stengėmės daryti viską pagal brėžinį su gan stačiais užlenkimais, po to atsipalaidavome, tambūro kontūrą vedžiojom esant šalčiausiai temperatūrai, tai kampai tapo tokie aptakūs, matosi va kur įėjimas ir išėjimas - pernelyg daug nevingiuoja, ir tai visiškai nebūtina, mano manymu:


Atvažiavus betonuotojams apsižiūrėti, buvo numatyta kur darys kompensacinę siūlę, nes patalpa (svetainė - virtuvė) didelė, 50 kvadratų, taigi per viduriuką eis ta siūlė, pasižymėjome ją šniūreliais, kad per ją eitų tik įeinantis ir išeinantys dviejų kontūrų vamzdžiai, it tose vietose po to uždėjome "šarvus". Štai būsimosios siūlės traektorija:


Man planuojant elektrą šovė "nuostabi" mintis turėti rozetę grindyse. Na, patalpa didelė, ir bus gražu mažas staliukas prie sofos, o ant staliuko koks toršeras, ir jis pasijungia patogiai čia pat į tą rozetę grindyse. Tuomet aš dar nežinojau, kad tam reikia specialios rozetės, ir kad tas malonumas kainuoja maždaug 200 Lt... Bet šaukštai po pietų, laidai privesti, ir reikia palikti tos rozetės dėžutės dydžio neužbetonuotą erdvę, kad ji po to į grindis gražiai sulįstų. Taigi tai išsprendėme su 10 cm aukščio putplasčiu: skylutė laidams, pririšom šniūreliu prie tinklo, tikimės, atlaikys betono pliūpsnį:


Po vieno pirmadienio, vieno ketvirtadienio vakaro ir dar savaitgalio vaizdelis buvo toks, belikęs vienas virtuvės kontūras, paliktas šiai dienai:


Na o šiandien užbaigėm paskutinį kontūrą. Per kiek galima sparčiai dirbant išvedžioti? Jeigu lauke apie +20, jūsų nekamuoja radikulitas, pradedat darbuotis 9 ryto ir baigiat 20 val vakare - 10 mūsų kontūrų (700 m), dviese - manau per porą dienų. Mes neskubėjome, gavosi keletas dienelių. Štai viena dalis:

 Štai kita namo dalis:

 O čia pažymėti G - grįžtantys vamzdžiai, ilgiai, po to dar užrašėme kurio kuris kambario:


Tarpduriuse uždėjom šarvus. Tas gofruotas vamzdis buvo prapjaunamas ir užmaunamas, maždaug po 50 cm.


O čia iš mažojo wc (jame kolektorius ir bus) tiek išeina, reikės dar sutvarkyti ir gražiai pritvirtinti:


O šia taip atrodo uždėti kampo fiksatoriai:


Taigi sunaudota:
690 m vamzdžio
3000 vielučių
20 kampų fiksatorių
šarvo - rulone 50 m, sunaudota mažiau nei pusė

Pasiskolinta:
- agregatas su kuriuo patogu vamzdį išvynioti
- įrankis vamzdžio pjaustymui

Išradimai:
- senas geras išradimas vielutės užvyniojimui, toks pats, kaip kad tvirtinome armetūrą darant pamatus
- paskutinį kontūrą vyniojant vamzdis labai pradėjo sukiotis, tai jį geriau sutvarkyti - išvynioti kiek daugiau ir atsukti taip, kad neitų spirale, bet čia to neaprašysi, reikia atsargiai gyvai bandyti, nes tikrai kai tas vamzdis "susigarbanoja" - ne itin patogu.

Baimės:
- kad vielutė pažeis vamzdį. Nelabai ji gali tai padaryti, nes ją pernelyg daug užsukus - ji nutrūksta. Taigi reikia "įsicinkinti" ir užsukti nei per mažai (kad laisva nebūtų), nei per daug (kad nenutrūktų)
- kad vamzdis užsilenks - čia tikrai reikia labai atsargiai. Tėtis darė tai tiesiog atsargiai rankomis, būna kad tai atlieka su spyruokle (čia vat žmogus aiškina, ir šiaip labai toks patiko man video). Vėl gi - jeigu už lango vasara, kai +20 ar šilčiau - tai visai kitas reikalas, vieną vakarą buvo +23, tai smagiai išvyniojom tankiausią ir siauriausą vonios kambario kontūrą, o dar ir sugalvojome klozetui tarpą padaryti, tai pasisekė, kad buvo šilta, ir vamzdis buvo nepalyginamai lankstesnis.

Ką gi, beliko padaryti dar kelis paruošiamuosius darbus prieš betonavimą, ir šeštadienį visas šis mūsų triūsas pasislėps. Taigi jeigu gaunasi kas ne itin tvarkingai ir lygiai - tikrai to nesimatys, čia grožio išlaužti nereikia bandyti, nors sakyčiau visai gražiai mums čia gavosi išvynioti viską :)

3 komentarai:

 1. Visai neblogai gavosi :) bet nors grožio ir nereikia, tolygus vamzdžio išdėstymas yra geriau, lygiau šyla. Tas jaučiasi tik pradedant šildyti.
  Vamzdžio paklaida gavosi nes Jūs lenkimą darėt tolygų o ne statų, kaip nupiešta, iš to ir paklaida. Nuo kiekvieno lenkimo po didelį sprindi, o tai ir du, lieka.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. aš iš pradžių irgi taip galvojau, bet - kambarių plotai nedidukai, ir tik ant kampų tokie skirtumai tikrai nesusidarytų - na ok, 5 laidai kiekvienam kampe labiau užapvalinti, na sakykim tam sunaudojama kokių 30 cm laido mažiau, na ok, gal 50 cm - bet gaunasi iki 10 m skirtumas, o pas mane kontūrų ilgių skirtumai po 20 ir net 30 metru....

   Panaikinti
 2. Kadangi tema, kuri man siuo metu labai aktuali apie grindinio sildymo sistemos gamintojo pasirinkima buvo senokai, galvoju, gal cia pakartojes klausima greiciau sulauksiu atsakymu, nuomoniu ir patarimu :)
  Visi kalba apie Wavin, Tece, Uponor... specialistai (santechnikai, ne prekiautojai) irgi sako, kad yra sios firmos, arba dar pavadina vokieciai arba svedai, o trecias variantas kinieciai. Aisku, kinieciai atkrenta, bet vienas geras pazistamas, tikrai auksiniu ranku meistras siulo pagalvoti apie lenkiska produkcija (pirkti paciam nuvykus i Lenkija, kaip dabar madinga)... Gal galite kas nors sukritikuoti, ar priesingai, pagirti si pasiulyma?

  AtsakytiPanaikinti